Skåne

Vi har skrivit på uppropet mot de kriminella MC-gängen

(Uppdaterad fredag 14.40) En åklagares bostad sprängs i Trollhättan. Hot om mord och misshandel utspelas famför ögonen på polisens spanare i Sjöbo. Näringsidkare i Ystad får erbjudande om "beskydd" och anställda på Ystads Allehanda hotas för att tidningen ska sluta skriva om mc-gängen.

Skåne
Christer Akej, kommunstyrelsens ordförande i Simrishamn
Dan Andersson, Nybrostrand
Madeleine Andersson, Köpingebro
Jan Andersson, Ystad
Jan-Erik Andersson, kommunstyrelsens 1:e vice ordförande i Tomelilla
Ronny Andersson, Simrishamn
Maria Bédoyan, Ystad
Helena Blendberg, Ystad
Bertil Borgström, myndightesnämndens ordförande i Ystad
Kicke Brink,Ystad
Mia Böcker, familjeutskottets ordförande i Tomelilla
Lotta Carlsson, Ystad
Emilio Diaz, Ystad
Susanne Ek, Ystad
Paul Eklund, kommundirektör i Tomelilla
Lena Enering, Sjöbo
Carl Johan Engvall, Ystad
Margaretha Engström, chefredaktör, Ystads Allehanda, Ystad
Frida Eriksson, Ystad
Jan Erlandsson, Skurup
Cecilia Fahlborg, kultur- ochturismnämndens ordförande i Ystad
Ulf Gummesson, Ystad
Cecilia Hagelin, Malmö
Christer Hallin, Ystad
Mark Hanlon, Lund
Hans W Hansson, kommunstyrelsens 1:e vice ordförande i Sjöbo
Peter Hellemarck, Ystad
Pia Holmberg, Ystad
Lena Hultgren, Ystad
Carina Ivarsson, Tomelilla
Kenth Jagerborn, kommundirektör i Ystad
Sissi Jahnke, Köpingebro
Carina Johansson, Lund
Mikael Johansson, Köpingebro
Matts Johnsson, kommunfullmäktiges 1:e vice ordförande i Ystad
Jea Jonsson, Tomelilla
Robert Jönson, Malmö
Margareths Jönsson, Ystad
Matz Jönsson, Malmö
Kaj Jönsson, kommunfullmäkriges 2:e vice ordförande i Ystad
Roger Karlsson, Ystad
Kristina Jönsson, kommunstyrelsens ordförande i Tomelilla
Niklas Sjöberg, kommunstyrelsens ordförande i Skurup
Thomas Lantz, kommunstyrelsens ordförande i Ystad
Torgny Larsson, kommunfullmäktiges 2:e vice ordförande i Tomelilla
Roger Larsson, kommundirektör i Sjöbo
Emma Lawesson, Simrishamn
Thomas Leandersson, kommunfullmäktiges ordförande i Tomelilla
Eva Lindell, Smygehamn
Gert Ljungqvist, Sjöbo
Stefan Lundgren, kommunstyrelsens ordförande i Sjöbo
Jens Magnusson, Nybrostrand
Håkan Mattsson, kommunfullmäktiges ordförande i Ystad
Ulf Mårtensson, Lund
Kent Mårtensson, kommunstyrelsens 2:e vice ordförande i Ystad
Leif Möller, Ystad
Ronny Nielsen, samhällsnämndens ordförande i Ystad
Bo-Åke Nilsson, Ystad
Fredrik Nilsson, Malmö
Per Nilsson, Lund
Marie Nilsson, Ystad
Paula Nilsson, barn- och utbildningsnämndens ordförande i Ystad
Bo Nilsson, kommunstyrelsens 1: e vice ordförande i Sjöbo
Anna Nyberg, Ystad
Jan Ohlsson, Ystad
Karin Ohlsson, Ystad
Ann-Louise Olander, Ystad
Bo Olsson, Simrishamn
Arne Olsson, kommunfullmäktiges 1:e vice ordförande i Skurup
Karl-Erik Olsson, kommunstyrelsens 2:e vice ordförande i Simrishamn
Karin Olsson-Lindström, socialnämndens ordförande i Ystad
Maria Persson, Ystad
Pontus Persson, Simrishamn
Sofia Persson, Ystad
Thomas Persson, Ystad
Ingvar Persson, kommunstyrelsens 1:e vice ordförande i Ystad
Thomas Quist, kommunfullmäktiges ordförande i Sjöbo
Sylve Qvillberg, kommunfullmäkriges 2:e vice ordförande i Skurup
Britt Risberg, Sjöbo
Sven Rosengren, kommunfullmäktiges ordförande i Skurup
Martin Runol, Klagshamn
Ilse Runow-Raihle, Ystad
Roland Salla, Ystad
Linda Stark, Malmö
Margit Svensson, kommunfullmäktiges 1:e vice ordförande i Tomelilla
Ola Tedin, politisk redaktör, Ystads Allehanda, Gladsax
Ulrika Wangel, Malmö.
Anita Wennström, Simrishamn
Bo Wigernäs, verkställande direktör, Ystads Allehanda, Svedala
Åke Wiktorsson, Malmö
Jessica Ziegerer, Västra Klagstorp
Bertil Åkerman, Ystad
Britt-Marie Persson, Ystad
Per-Henric Wetterlöf
Camilla Persson, Tomelilla
Mattias Gustafsson, Tomelilla
Fam Persson i Sjöbo
Håkan Persson
Fredrik Hansson
Nina Hansson Jörnelius
Felix Hansson
Alva Hansson
Thomas Nilsson
Ann Björkhem, Simrishamn
Carl Gustaf Holmström,Ystad
Kerstin Holmström,Ystad
Pernilla Olsson, Ystad
Sven Mårtensson Sjöbo
Margaretha Mårtensson Sjöbo
Kerstin Krantz
Nils-Allan Hörtewall
Hillevi Tedgren
Bo Eriksson, Ystad
Nicklas Ljungström, Ystad
Matts Bruno, Abbekås
Lena Larsson, Simrishamn
Annelie Persson
Henrik och Ellen Nebelong, Mossbystrand
Magdalena Boucaud
Torgny Wennström, Simrishamn
Karin Edström, Simrishamn
Lasse Wollin, Ystad
Birgitta Persson
Ulla Cronvall, Kivik
Reid Persson, Nybrostrand
Lars Larsson, Borrby
Susanne Svensson
Karin Kinnestrand
Håkan Kinnestrand
Anders Weinberg, Ystad
Elisabeth Weinberg, Ystad
Anna Hull, Ystad
Kalle Hull, Ystad
Lukas Hull, Ystad
Iréne Lindberg, Sankt Olof
Lars-Göran Ahlström
Bo Sterner, ordförande i direktionen för Sydskånska gymnasieförbundet, Ystad
Per Möller
Ann Möller
Yvonne Wiman Bruno, Abbekås
Niclas Nilsson
Froste Persson, Simrishamn
Aina Gjerulf, Ystad
Urban Gjerulf, Ystad
Christer Karlsson, Ystad
Ing-Marie Karlsson, Ystad
Inger Nilsson, Ystad
Patrik Larsson
Lars Topphem,Tomelilla
Jasenka Mauzer Åkerlund
Curth Sjöholm, Ystad
Marjatta Sjöholm, Ystad
Christer Landgren
Anders Svensson, Sjöbo
Harald Ohlsson, Ystad
Bengt Mjöberg
Susanne Sjövall-Mjöberg
Elisabeth Stålhammar, Ystad
Leif Stålhammar, Ystad
Åke Möller, Simrishamn
Gunnel Möller, Simrishamn
Getrud Larsson, Ystad
Kurt Larsson, Ystad
Rebecka Andersson, Ystad
Britt-Marie Olsson, Ystad
Christer Ståhl, Ystad
Patrik Olsson, Malmö
Kjell Åke Nilsson, Simrishamn
Gull Britt Nilsson, Simrishamn
Jörgen Nilsson
Marina Mårtensson
Maud Orup
Peter Orup
Anders Ramm, Ystad
Ulla Lundin, Sövde
Nils Lundin, Sövde
Sven-Erik Svensson, Ystad
Stefan Persson, Ystad
Peter Abdon
Göran S Persson, Riksdagsledamot, Brantevik
Marie Louise Törnblad
Anna Berner, Ystad
Ingrid Berner, Ystad
Roland Bernar, Ystad
Britta Fahlgren, St Olof
Lennart Ahlm, Ystad
Britt Boholm, Ystad
Peter Carlsson, Ystad
Elisabeth Hellström, Vanstad
Bertil Andersson, Ystad
Torbjörn Thorsson, Skillinge
Ann-Charlotte Nilsson, Ystad
Familjen Nilsson, Vollsjö
Inger Åbonde, Tomelilla
Ingegerd Månsson, Ystad
Christina Andersson, Tomelilla
Egon Carlsson, Simrishamn
Pia Sandéhn, Sandby
Gösta Kjellberg, Sandby
Karin Björklund, Gärsnäs
Ingbritt Göland, Ystad
Mats Göland, Ystad
Rolf Malmqvist, Bjärred
Håkan Ahlm, Ystad
Annette Stenman
Per Persson, Sjöbo
Tommy Olsson Ystad
Henrik Johansson
Nilla Ekman, Tomelilla
Ann-Mari Nyman, Ystad
Margaretha Höppner, Ystad
Tina Simonsen, Vitaby
Peter Simonsen, Vitaby
Elisabeth Örjefalk, Simrishamn
Kerstin Jonsgården, Eljaröd
Hanseric Jonsgården, Eljaröd
Annika Magnusson
Ulrika Hulterström, Göteborg
Monica Andersson, Sjöbo
Tommy Olsson
Kurt Lundström, Umeå
Jan-Olof Fridenman
Marianne Fridenman Wimrén
Bengt Olhagen Löderup
Ulf Holm
Laila Holm
Gösta Månsson, Ystad
Jan Persson
Anders Hansson
Kjell Malmqvist, Veberöd
Margareta Pålsson, riksdagsledamot från Åstorp
Stefan Larsson, Sjöbo
Pia Larsson, Sjöbo
Anders Jinderbrink
Eric Ericson, Simrishamn
Gunn Holmberg
Monika, Ystad
Lisbeth Carlsson
Henrik Plantin, styrelseordförande Ystad Hamn Logistik AB, Ystad
Birgitta Eldblom
Marianne Hartell, Ystad
Gerd och Gunnar Påsse
Ronnie Jönsson
Maria Hallen, Ystad
Ylva Johansson
Mauro Picotto, Ystad
Sanne Jacobsen
Clas Werner, Skurup
Benny Hedlund
Kristina Hedlund
Ulla Mårtensson, Tomelilla
Åke Mårtensson
Tina Mogensen
Inga Lill Grotherus
Urban Grotherus
René Lundberg
Tom Jönsson
Jörgen Svensson
Bengt-Inge Schölin, Hässleholm
Camilla Oskarsson
Kent Jönsson Sjöbo
Ann-Britt Jönsson Sjöbo
Göran Andersson
Ina Alm, Lund
Fredrik Jordunng
Anette Kyttä Jordung
Ann Bernström, Ystad
Bengt Hansson, Löderup
Per Gunnar Holmgren
Per-Olof Bengtsson
Kent Jönsson Sjöbo
Marina Andersson Sjöbo
Alrik Bernström
Torgny Wangel
Tobba Öberg
Torgny Peterson
Lotta Larsson, Ystad
Rikard Larsson, Ystad
Ingalill Nilstam, Ystad
Knut-Göran Petersson
Staffan Björnberg,Ystad
Ulf Löwengren, Kriminalinspektör, Skillinge
Anita Mossberg, Simrishamn
Roland Persson, socialchef, Simrishamn
Lars Johansson
Gun Enbom, Vranarp
Christer Carlsson, Skurup
Ewa Carlsson, Skurup
Birgitta Larsson, Valleberga
Torsten Larsson, Valleberga
Jacob Larsson, Ängelholm
Elin Larsson, Ystad
Magnus Åkesson, Ystad
Ann-Marie Matthiessen, Valleberga/Stockholm
Lilian Matthiessen, Stockholm
Clas Edlund
Anneli Edlund
Jan-Erik Månsson
Annika Månsson
Sven-Åke Lundqvist
Monica J Gripp, Simrishamn
Claes Edlund, Skivarp
Margareta Edlund, Skivarp
Bengt Joelsson Skurup
Gullevi Joelsson Skurup
Maj-Britt Johansson Ystad
Jonas Nilsson, Ystad
Lars Nilsson, Ystad
Gertrud Nilsson, Ystad
Alvar Edin, Köpingebro
Karin Sjöberg
Lars-Eric Sjöberg
Marianne Nilsson,Ystad
Curt Nilsson,Ystad
Katalin Blomkvist, Löderup
Håkan Blomkvist, Löderup
Siv Wahlberg, Ystad
Lennart Wahlberg, Ystad
Björn Stigbrant, Gärsnäs
Ulla Bolin, Gärsnäs
Barbro Ström, Ystad
Ingemar Hansson, Simrishamn
Ann-Christine Waldemarson, Lund
Magnus Ullman, Brantevik
Sera Cederberg Simrishamn
Gunnel Billström, Brösarp
Sven Billström, Brösarp
Pehrsson Löderup
Anders Hansson, riksdagsledamot
Olle Siöland, Ystad
Louise Siöland, Ystad
Britt-Marie S. Wahlund, Simrishamn
Marie-Louise Wentzel, Ystad
Sofia Boman
Cissi Lindhe
Birgitta Jeppsson
Kurt Jeppsson
Rolf Nilsson
Martin Andersson Ystad
Eva Fredriksson
Jan Hansson
Pia Ingvarsson Simrishamn vice ordf. socialnämnden
Majsan och Kennet Andersson Tomelilla
Kennet Andersson Tomelilla
Mikael Peterson, Malmö
Sven Andersson
Lynx Jakobsson, Zin-Lit´
Margaretha Nilsson
Kjerstin Hallberg, Tomelilla
Ewa Alwén
Per-Ola Lindkvist
Ulrich Sattler
Anneli Neppelberg, Simrishamn
Herbert Widman, Simrishamn
Susanne Johanson, Ystad
Bertil Johanson, Ystad
Kurt Lekås
Elisabet Lekås
Hampus Meijer
Ing-Britt Ohlsson, Ystad
Evert Ohlsson, Ystad
Katarina Lindgren, Malmö
Eva-Christl Ellesson, Ystad
Hans Ramel, Sjöbo
Madeleine Ramel, Sjöbo
Otto Ramel, Sjöbo
Eva Ramel, Sjöbo
Marianne Nilsson
Christer Bengtsson
Bengt-Åke Bengtsson, Ystad
Gunborg Fransson, Ystad
Stig Persson
Familjen Falkensparr, Ystad
Gordon Öström
Per-Arne Kristersson, Skivarp
Ulla Kristersson, Skivarp
Rigmor Pettersson, Ystad
Marianne Björklund
Marie-Louise Persson, Ystad
Barbro Lundström, Ystad
Bo Lundström, Ystad
Signe Eldh
Nils-Erik Eldh
Anders Andersson, Klamby
Arne Nilsson, Simrishamn
Birgitta Nilsson, Simrishamn
Bo Johnson, Ystad
Itta Johnson,Ystad
Joel Johnson,Ystad
Thomas Persson,Sjöbo
Inez Persson,Sjöbo
Birger Ehnberg S:t Olof
Johnna Hansson S:t Olof
Kerstin Lindqvist
Björn Lindqvist
Bo Sultan, Villie
Inger Sultan, Villie
Familjen Persson, Tomelilla
Anita Gunnarsson, Ystad
Allan Gunnarsson, Ystad
Birgit Larsson, Ystad
Wilfred Öberg, Ystad
Lena Löfbom, Ystad
Anders Löfbom Ystad
Elna Persson
Bo Persson
Inga Lundqvist, Brösarp
Sven-Åke Lundqvist, Brösarp
Ulla Holmqvist, Ystad
Svante Holmqvist, Ystad
Kerstin Ljungkrantz, Abbekås
Göran Ljungkrantz, Abbekås
Eva Thuresson
Robert Olin, Borrby
Ingrid Nilsson, Lund
Marianne Cerha, Skillinge
HC Ericson, Simrishamn
Irene Weirum, Ystad
Ingmarie Annehag
Sofia Thorén, Ystad
Jörgen Thorén, Ystad
Stefan Malmberg, ordf. socialdemokraterna i Ystad
Inger Nilsson, Tomelilla
Lennart Månsson, Vice ordf. i Nämnden för vuxnas lärande på Österlen, Simrishamn
Lotta Hedström, Tomelilla
Miljöpartiet, Tomelilla
Elisabeth Andersson, Ystad
Robert Hallin, Ystad
Ing-Mari Hallin, Ystad
Anita Keusen, Ystad
Peter Keusen, Ystad
Anders Åkerberg, Simrishamn
Ann Åkerberg, Simrishamn
Cristine Carlsson, Tomelilla
Lena Olsson, Lund
Yvonne Lundgren, Ystad
Thore Lundgren, Ystad
Annelie Ekholm
Thomas Ekholm
Britt Bak, Tommarp
Holger Bak, Tommarp
Sonja Allbäck
Hans Allbäck
Jan Mårtensson, Ystad
Kjell Björfors, Ystad
Göran Ingby, Sjöbo
Pierre de la Cour, Malmö
Jan-Åke Persson, Sjöbo
Susanne Johansson
Bertil Johansson
Elisabeth Larsson
Cecilia Höglund, Ystad
Johan Karlsson, Malmö
Emma Andersson
Kerstin Plym Forshell, Skillinge
Yngve Plym Forshell, Skillinge
Gunnar Stensson
Anders Arenhag
Bo Johnson
Lena Ivarsson, Brantevik
Roland Nilsson
Sven Israelsson
Josef Fransson
Sune Svensson, Brösarp
Ingar Arenhag, Simrishamn
Jan Cederholm, Ystad
Yvonne Bävman
Peter Bävman
Mia Nilsson
Maria Nisson, Västerås
Monica Ohlsson
Lars Johansson
Kerstin Larsson, Kyhl
Bertil Larsson, Kyhl
Kerstin Mårtensson
Jenny Karlsson
Per Magnusson
Malin Johansson, Ystad
Maria Fennrup, Ystad
Ingrid Ericsson, Tomelilla
Bengt-Olof Ericsson, Tomelilla
Bengt-Inge Ohlsson, Skillinge
Jonas Rosenkvist, Trelleborg
Gunnel Lundberg
Ulrika Plantin
Kjell Plantin
Patrik Carlberg, Brösarp
Mats Lundgren, Borrby
Lisa Hermansson - Lundgren
Anders Söderberg, Trelleborg
Hans Nilsson Dahlin, Ystad
Lars-Olle Gustafsson, Ystad
Gerty Gustafsson, Ystad
Lars-Ove Hägerroth
Victor Ask
Jörn Brönmar
David Parsmo
Leif Sandgren
Berit Sandgren
Emil Sandgren
Berit Sandgren, Blentarp
Thomas Andersson
Birgitta Nilsson
Arne Nilsson
Caj-Åke Andersson
Charlotte Ramel Andersson
Peter Berntssson
Rune Eriksson, Ystad
Kerstin Nilsson, Ystad
Anette Barlöv
Kjell Barlöv
Jens Lindmark, Ekerö
Micke i en av svinalängorna
Eivor Olsson,Ystad
Åsa Nilsson, Skurup
Peter Lindhe kd Ystad
Kristianstadsbladet (lib)
Anders Nilsson, Ystad
Eva Malmberg, Ystad
Anna-Carin Larsson
Inger Lindelöf, Brantevik
Vaileth Givik Sylvan
Monica Bodling
Annika Cornelia
Victor Jeppsson
Karin Thulin, Ystad
Lena Karlsson, Skurup
Anders Sandström, Bussjö/Ystad
Peter Forssell, Trelleborg
Birgitta Pettersson, Skurup
Jan Pettersson, Skurup
Bengt-Inge Ohlsson
Elsi Rydsjö, Simrishamn
Jörgen Hansson, Ystad
Lena Fredriksson,Ystad
Cecilia Ericsson,Ystad
Elisabet Grönvold, Simrishamn
Fabian Lange, Simrisham
Torsten Nilsson, Ystad
Annika Johansson, Brösarp
Lars Johansson, Brösarp
Hans Larsson, Tomelilla
Per-Erik Åkesson , Ystad
Peter Forssell
Inge Liljenberg, Nybrostrand
Lisa Olsson, Nybrostrand
Anders Truedsson
Sigvard Nilsson, Tomelilla
Majbritt Nilsson, Tomelilla
Marianne Andersson, Skurup
Carl Andersson, Skurup
Britt Norlander, Simrishamn
H-G Norlander, Simrishamn
Britt Fäldt, Ystad
Monica Bergström, Borrby
Jan Bergström, Borrby
Petter Birgersson, Trelleborg
Jutta Jönsson, Tomelilla
Ann-Charlotte Lindström, Brostorp
Anders Gülfe, Baskemölla
Kerstin Örsmark, Baskemölla
Sture Andersson, Ystad
Ann-Chrstin Christiansson, Ystad
Sixten Westin, Ystad
Helge Andersson, Ystad
Kjell-Åke Andersson, Ystad
Signe Andersson, Ystad
Greta Anderberg, Abbekås
Nisse Anderberg, Abbekås
Margit Sjöbeck, Ystad
Torsten Sjöbeck, Ystad
Birgitta Sigfridson, Ystad
Tor Hultman, Ystad
Inga-Lill Persson, Ystad
Gunnel André, Ystad
Ingegerd Nilsson, Ystad
Ingrid Frisell Lalin, Ystad
Sonja Wulff, Ystad
Lars Thulin, Simrsihamn
Birtitta Andersson, Ystad
Gert Andersson, Ystad
Ulf Bingsgård, Kommunstyrelsens ordförande, Trelleborgs kommun
Monika Olin Wikman
Lennart Andersson, Ystad
Lasse Cebrenius
Karin Cebrenius
Kjell Joelsson, Simrishamn
Inga Joelsson, Simrishamn
Anna-Greta Jansson, Simrishamn
Ulla Andersson, Simrishamn
Henk te Kiefte, Ystad
Magnus Eriksson, Sjöbo
Tobias Runol, Malmö
Renée Rydberg, Malmö
Krögarfamiljen Göransson
Jan Bergström
Lennart Holst, Vollsjö
Görel Nilsson
Lasse Nilsson
Karin Ruuth-Bäcker, Ystad
Åke Hellström, Vanstad
Magnus Lundgren
Arne Kihlberg, Kivik
Astrid Kihlberg, Kivik
Carina Jönsson, Sjöbo
Kalle Jönsson, Sjöbo
Anita Svensson, Sjöbo
Ragnar Jönsson, Sjöbo
Agneta Krantz, Ystad
Åke Jönsson, Beddingestrand
Peter Lindhe, Ystad
Kenneth Eriksson, Ystad
Mikael Eriksson, Ystad
Gert Germeraad, Eljaröd
Anita Clausson,Tomelilla
Clas Clausson,Tomelilla
Jerry Rosenqvist
Camilla Ljungström Lindmark, Örebro
Carl-Henrik Lindmark, Örebro
Gittan Persson, Ystad
Åke Persson, Ystad
Marie-Louise Ekstedt
Gigi Ehren
Lisbet Nilsson, Köpingebro
Jonny Ekdahl, Blästorp
Ingemar Claesson
Henrik Vernersson, Stockholm
Lena Ångman
Jeanette Mabäck
Ingrid Nilsson, Tomelilla
Kjell Nilsson, Tomelilla
Mats juhlin, Vollsjö
Agneta Stenermark Nyberg, Ystad
Peter Mårtensson
Lars-Ingvar Ljungman, Kommunalråd Vellinge
Cerny Balksäter, Ystad
Ingela Lantz, Tomelilla
Maureen Hammar, Sjöbo
Kjell Hammar, Sjöbo
Rasmus Bygger, Gyllebo
Judy Scavenius, Tomelilla
Gunnel Hallström, Simrishamn
Helge Hallström, Simrishamn
Anders Lundström, Helsingborg
Lotta Nilsson, Sjöbo
Agne Persson, Ystad
Aina Persson, Ystad
Vicky Segerhagen,Trelleborg
Johan Chytraeus, Lund
Kerstin Bladh, Onslunda
Roland Bladh, Onslunda
Håkan Cornmark, Ystad
Jan Nilsson, Trelleborg
Eva Nilsson, Trelleborg
Ann-Christin Svensson, Köpingsberg
Camilla Persson, Ystad
Kerstin Blomstedt, Ystad
Birger Halldén, Sjöbo
Jeanette Johansson, Sjöbo
Agneta Mårtensson, Sjöbo
Madeleine Hellström, Simrishamn
Anders Hellström, Simrishamn
Dagmar Kjellqvist, Staffanstorp
Åke Kjellqvist, Staffanstorp
Göran Andersson, Olofström
Wiggo Jurgård, Simrishamn
Berit Jurgård, Simrishamn
Lena Kruuse, Ystad
Jane Blomquist
Bo Blomquist
Margareta Nilsson, Simrishamn
Jan-Evert Nilsson, Simrishamn
Patrik Larsson, Ystad
Anna-Lena Weberup, Ystad
Håkan Weberup, Ystad
Stig Persson
Mia Persson
Ingrid Larsson, Ystad
Birgit Johansson, Tomelilla
John Johansson, Tomelilla
Aina Nilsson, Ystad
Carl-Göran Svensson, Hammenhög
Sven Plavén, Brösarp
Gretel Plavén, Brösarp
Anne Lidbeck, Smedstorp
Axel Lidbeck, Smedstorp
Jesús Alcalá, Tomelilla
Astrid Flemberg-Alcalá, Tomelilla
Birgit Nymann, Tomelilla
Siv Svensson, Öja
Sven Svensson, Öja
Leif Sturesson, Ystad
Ulla Sturesson, Ystad
Gerd Lövgren, Simrishamn
Catharina Åkesson, Ystad
Alf Persson, Simrishamn
Gunnel Andersson, Ystad
Christina Axelsson, Tomelilla
Bertil Axelsson, Tomelilla
Cecilia Biörnsen, Simrishamn
Göran Wergeni, Skurup
Maj Brit Larsson
Hasse Larsson
Liselott Andersson
Solbritt Lundgren
Rasmus Bygger
Torsten Jönsson, socialdemokrat
Yvonne Edvardsson
Christer Edvardsson
Gunnel Palmgren
Christina Täljemark, Skurup
Kerstin Paulsson Ystad
Lynn Stålhammar
Fam Z Sandgren, Lund
Malin Björns (mp)
Pontus Lindberg
Sven Sjöström, Malmö
Britt-Marie Nilsson, Ystad
Bengt Nilsson
Pia Björk
Jan-Erik Borg, Ystad
Sylvia Karlsson
Annika Nilsson
Ulf Roos
Anita Andersson
Nils Andersson
Anita Frostensson
Johanna Frostensson
Lars Sjöholm
Ingrid Wrangborg
Wiggo Wrangborg
Kerstin Aleryd
Inga Pettersson, Simrishamn
Karl Pettersson, Lidingö
Göran Petterson, Brösarp
Cecilia Lindqvist, Ystad
Gunilla Björk, Ystad
Olle Persson, Ystad
Bärbel Persson, Ystad
Claes Söderberg, Personalredaktör Falun och FA kapten vid Arméns Jägarbataljon Arvidsjaur och tidigare Dalregementet
Amelie Engvall Hybbinette, Ystad
Inga-Britt Browall
Gunnar Browall
Bengt Frostmo, Kyrkorådets ordförande(s) i Ystads Församling
Birgitta Wikström
Sten-Åke Wikström
Kjell Åberg, Öja
Lena Drameus-Åberg, Öja
Ewa Thalén Finné, Riksdagsledamot (m)
Jacob Schmidt, Gladsax
Sven Nilsson
Otto von Arnold
Gulli Lövgren
Anders Albäck, Brösarp, Medlem KF och KS Tomelilla kommun
Ulla Olsson, Frenninge
Sven Olsson, Frenninge
Göran Johnsson
Lihl Johnsson
Tommy Andersson
Barbro Andersson
Annika Moll
Staffan Moll
Lena Andersson, Ystad
Bruno Andersson, Ystad
Per Stenros, Lysekil
Eva Stenros, Lysekil
Marie-Louise Wahlström, Ystad
Bo Johansson
Lars Johansson,Ystad
Ann-Kristin Nilsson,Ystad
Eva Hamberg, Ystad
Kim Andersson
Holger Granath, Skillinge
Margareta Forsberg, Skillinge
Karin Hoffström, Rydsgård
Kjell-Åke Mårtensson
Gerd Mårtensson
Stefan Romèe, Trelleborg
Ulla Romée, Trelleborg
Lisa Romèe, Trelleborg
Emily Drameus, Malmö
Mårten van Rheinberg, Sjöbo
Ulla Olsson, Vollsjö
Leif Richard, Brösarp
Jan Rydemalm, Ystad
Anette Kyttä Jordung, S:t Olof
Fredrik Jordung, S:t Olof
Iva Parizkova Ryggeståhl, Ordförande Liberala kvinnor i Malmö
Siv Bildtsén, kommunfullmäktigeledamot för Miljöpartiet de Gröna i Simrishamn
Christian Bildtsén, Sankt Olof
Anita Janåker Skinnar, Sjöbo
Sven Lennart Skinnar, Sjöbo
Annica Ferngard-Magnusson, Ystad
Christina Lindström, Simrisham
Jan Jacobsson, Baskemölla
Asta Jacobsson, Baskemölla
Marie Nilsson, Ystad
Mats Nilsson, Ystad
Jan Nilsson, Kivik
Pia Lundström, Kivik
Ole Böttern, Köpingebro
Anders Evander, Ystad
Eva Evander, Ystad
Thomas Nilsson, Ystad
Lars Carlsson
Gunvor Carlsson
Annika Johansson, Smedstorp
Sara Nyberg, Köpingebro
Per Nordström, Trelleborg
Bo Johansson Nybrostrand
Lena Johansson Nybrostrand
Arnold Vallström, Ystad
Rune Vallström Karlsson, Ystad
Malin von Post
Catharina von Blixen Finecke
Marta Bengtsson, Simrishamn
Carl Bengtsson, Simrishamn
Stig Johansson, Smedstorp
Helge Syrén, Tomelilla
Rune Ohlsson, Sjöbo
Camilla Jönsson, Ystad
Linda Månsson, Simrishamn
Niklas Garnham, Simrishamn
Karin Hoffström, Rydsgård
Ulla Linder, Ystad
Hans Holst, Ystad
Inge Katarina Nilsson, Ystad
Olof Nilsson, Ystad
Gunvor Clausson, Ystad
Åse Ericksson, Ystad
Ruth Nilsson, Ystad
Kerstin Bondesson, Ystad
Bertil Bondesson, Ystad
Gudrun Fredberg, Ystad
Margareta Ivarsson, Ystad
S-G Ivarsson, Ystad
Gertie Pahlberg, Ystad
Erika Persson, Mossby
Einar Persson, Mossby
Eric Wallengren, Ystad
Ann-Britt Wallengren, Ystad
Anse Eldh, Simrishamn
Tord Fasth, Simrishamn
Berit Fasth, Simrishamn
Ann-Sofie Kraggert, Hammenhög
Sune Kraggert, Hammenhög
Olle Nilsson, Brösarp
Gunvor Douhan Brösarp
Magnus Sevedsson, Blentarp
Bertil Andersson, Simrishamn
Berit Stjernrup, Simrishamn
Ingegärd Hyllander, Ystad
Ingvar Hyllander, Ystad
Mikael Andersson
Maria Andersson
Birgit Persson, Ystad
Bengt-Göran Karlsson, Kåseberga
Allan Ekelund, Ystad
Arne Hansson, Ystad
Jens Larsson
Staffan Hyll
Nathalie Becker
Lena Miörner
Gudrun Olsson, Ystad
Sten Olsson, Ystad
Birte Sandberg
Leif Sandberg
Arne Sevedsson, Sjöbo
Martin Andersson
Fam. Nilsson Sjöberg, Skurup
Thomas Håkansson, Kommunstyrelsens ordförande (m), Lomma kommun
Mathias Ljunggren, skolchef Kunskapsskolan i Ystad
Ulf Jonsson
Åse Sjögren, Gärsnäs
Jörgen Bäckvall, Gärsnäs
Per Andersson, Trelleborg
Anita Hammer, Kåseberga
Bengt Carlsson, Tomelilla
Elizabeth Marriott, Köpingebro
Dafydd Marriott, Köpingebro
Guje Thuresson, Ystad
Anna Persson, Ystad
Sven Johnsson, Ystad
Anders Lindkvist, Trelleborg
Marianne Kronvall, Beddingestrand
Tommy Kronvall, Beddingestrand
Erik Nordström
Sigun Grönlund, Trelleborg
Monica Lindstedt, Trelleborg
Tommy Lindstedt, Trelleborg
Margareta Tonkin, Frankfurt
Caroline Lindstedt, Trelleborg
Kjell Å Hansson, Trelleborg
Per-Göran Gunnarsson, Löderup
Carina Gunnarsson, Löderup
Ann-Charlotte Lindström, Brostorp
Bengt Jörnland, Skillinge
Åse Ericksson, Ystad
Gertie Pahlberg, Ystad
Magnus Aspegren, Lund
Inger Bergwall, Brantevik
Brittmarie Ohlsson, Gärsnäs
Hans Ohlsson, Gärsnäs
Ulrika Ekberg, Malmö
Mats Petersson, Mossby
Sven-Åke Strandberg, styrelseordf. i Kommunens Väl i Skurup
Cicci Åkesson, Ystad
Ronnie Åkesson, Ystad
Otto von Arnold, Riksdagsledamot Kristdemokraterna
Leif Wahlström, Ystad
Gerd Green, Skurup
Jan-Evert Green, Skurup
Margareta Arvidson, Simrishamn
Ulla Wiberg, Östra Vemmerlöv
Lena Persson, ledamot i Kommunfullmäktige och kommustyrelsenTomelilla
Björn Carlsson, Skillinge
Elisabeth Carlsson, Skillinge
Ingrid Stenkilsson, Brantevik
Christer Dahl, Brantevik
Anders Nordström, Ystad
Dagny Åberg, Simrishamn
Alf Åberg, Simrishamn
Elsie U B Eriksson, Ystad
Ingrid Nilsson, Sjöbo
Åke Nilsson, Sjöbo
Åsa Wirgin, Trelleborg
Ulla-Britt Lindmark, Trelleborg
Lennart Sidemo, Kivik
Brenda Sidemo, Kivik
Anders Lindkvist, Ystad
Bibbi Göransson, Ystad
Kristina Fredholm, Ystad
Peter Fredholm, Ystad
Per Tedin
Siv Rehnstam, Skillinge
Bertil Rehnstam, Skillinge
Kerstin Ohlsson, Ystad
Sverker Ohlsson, Ystad
Gun Therkelsson, Ystad
Gunnar Therkelsson, Ystad
Ingalill Daniel, Ystad
Michael Svensson, Ystad
Mona Kovacs, Simmermarken
Laszlo Kovacs, Simmermarken
Tomelilla Rotaryklubb
Ingrid Wall, Trelleborg
Kristina Petersson, Ystad
Ove Pedersen, Rynge
Jarl Svensson, Äsperöd
Anette Svensson, Äsperöd
Markus Svensson, Äsperöd
Mattias Svensson, Ystad
K Göran Bengtsson, Ystad
Siv Olsson, Ystad
Kurt Olsson, Ystad
Monica Carlsson, Simrishamn
Lena Hjelte, Simrishamn
Carina Broms, Ystad
Birgit Carlsson, Brantevik
Jan Carlsson, Brantevik
Meta Åberg, Ystad
Ingemar Helgesson
Anna Norberg, Skivarp
Marcus Nilsson, Ystad
Birgitta Andersson, Ystad
Jens Lindgren
Lotte Lindgren
Liselotte Grant, Ystad
Susann Larsson, Sjöbo
Anders Svensson, Sjöbo
Gunvor Cerne
Nils-Eric Cerne
Christina Berggren, kommunfullmäktigeledamot i Sjö
Jenniefer Andersson, Sjöbo
Lena Persson, Trelleborg
Christer Landgren
Marianne Isaksson, Ystad